תפריט נגישות

שמואל רינגו ז"ל

שמואל רינגו
בן 30 בנפלו
בן מינה ושלמה
נולד בלטביה
בי"א באייר תרע"ב, 28/4/1912
שרת בצבא הבריטי
נהרג בעירק בצבא הבריטי
בי"ט בשבט תש"ב, 6/2/1942
מקום נפילה: עיראק
הונצח בירושלים - הר הרצל, חלקת נעדרים
הותיר: הניח אשה ובן פעוט

קורות חיים

בן מינה ושלמה. נולד בי"א באייר תרע"ב (28.4.1912) בדבינסק, לאטביה למשפחת שומרי מצוות שהקנו לילדיהם חינוך מסורתי והשכלה כללית.

בגיל שתים-עשרה הצטרף לתנועת הנוער "השומר הצעיר" וכשבגר יצא להכשרה של "החלוץ" בריגה לקראה עלייתו לארץ-ישראל, באין לו רישיון-עליה ניסה בשנת 1935 לעלות בדרך בלתי-חוקית אבל משמר בריטי גילה את קבוצת המעפילים שעמה נמנה והשיבם כלעומת שבאו. לאחר חודשים אחדים יצאו המעפילים בשנית לדרך ועתה ברשיונות-עלייה שקיבלו ממרכז "החלוץ".

את החדשים הראשונים בארץ עשה שמואל בנתניה מקום שם עבד בפרדס ובניין, ואחר כך עבר לחדרה הוא הצטרף לארגון ה"הגנה" מייד עם עלייתו וכשפרצו מאורעות הדמים של תרצ"ו התנדב לחיל הנוטרים.

במלחמת העולם השנייה היה מראשוני המתגייסים מקרב הישוב העברי, לצבא הבריטי. שמואל שירת בחיל ההנדסה בעיראק והגיע לדרגת סמל. ביחידתו היה אהוד על חבריו והושיט עזרה לכל הנזקק לה. בי"ט בשבט תש"ב (6.2.1942) טבע בעת מילוי משימה צבאית בנהר פרת. הניח אשה ובן פעוט שלא זכה להכיר את אביו.

במכתב לאשתו כתבו חברי יחידתו: "אבד לנו איש טוב וישר, חייל אמיץ וממלא חובתו באמונה הוא היה לנו למופת וסימל את החייל היהודי הגאה".

שמו הונצח בספר "בכל מאודם" לזכר נופלי חדרה.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה